Kredyt gotówkowy od ręki – czy to możliwe?

Mogłoby się wydawać, że kredyty gotówkowe generują ogromną ilość formalności. Nie zawsze tak jest. Niektóre z nich udzielane są od ręki. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie mogą czekać zbyt długo na zaakceptowanie wniosku kredytowego. Istotne jest jednak to, aby znaleźć uczciwą ofertę. Szczególną ostrożność należy zachować podczas poszukiwań pożyczkodawcy w sieci. W internecie funkcjonuje wielu oszustów, którzy pragną wykorzystać brak doświadczenia oraz wiedzy kredytobiorcy. Jest to prosty sposób na to, aby trafić w spiralę długów.

Kredyty na dowolny cel

Najtańszy kredyt gotówkowy może zostać udzielony na dowolny cel. Znacznie skraca to czas oczekiwania na gotówkę. Należy jednak mieć świadomość, że maksymalna kwota pożyczki nie jest w tym przypadku zbyt wysoka. Często są to kwoty, które nie przekraczają 10 000 – 20 000 zł. Dla wielu osób może być to jednak zupełnie wystarczające. Brak konieczności dostarczania zaświadczeń sprawia, że pieniądze wypłacane są w ciągu kilku dni roboczych. Nie ma większego znaczenia to, czy umowa podpisywana jest w placówce stacjonarnej, czy przez internet. Wszystko zależy więc od tego, które rozwiązanie jest dla nas wygodniejsze.

Brak konieczności posiadania rachunku osobistego

Niektóre oferty kredytowe nie wymagają posiadania rachunku osobistego w konkretnym bankiem. To również jest sporym ułatwieniem, gdyż nie każdy potrzebuje nowego rachunku. Ponadto w wielu przypadkach generuje to dodatkowe koszta związane z jego utrzymaniem. Z drugiej strony bank, w którym posiadamy aktualnie konto może nie posiadać korzystnych ofert kredytowych. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za ofertami, które nie wymagają otwierania kolejnego konta osobistego.