Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy – przeczytaj

Ranking kredytów gotówkowych pozwoli poznać aktualną ofertę i dostosować ją do własnych potrzeb i oczekiwań.

Ranking kredytowy

Taka opcja umożliwia nie tylko poznanie oferty wielu banków, ale także analizę własnej zdolności kredytowej. Jasna i przejrzysta oferta pozwoli poznać wymogi odnośnie zaciągnięcia zadłużenia, co pozwoli także znacznie zaoszczędzić czas. Nie trzeba bowiem chodzić do wielu banków, można skorzystać z porównywarki kredytów online – to najłatwiejszy i najszybszy sposób na wyszukanie tego, co nas interesuje. Zazwyczaj taka usługa jest całkowicie bezpłatna.

Kredyt gotówkowy

Zawarcie umowy kredytowej wymaga złożenia odpowiednich dokumentów, zapoznania się z treścią umowy i złożenia podpisów. Forma pisemna jest zawarta pomiędzy bankiem a osobą biorącą kredyt. Kredytobiorca jest zobowiązany zwrócić kwotę kredytu razem z odsetkami i prowizją bankową. Jego cechą jest więc zwrotność i odpłatność.

Wniosek kredytowy

Wniosek kredytowy musi zawierać kwotę kredytu, okres i (zazwyczaj) cel kredytowania , termin spłaty, proponowane formy zabezpieczenia.
Warto dokładniej przyjrzeć się etapom realizacji umowy kredytowej, w skład której wchodzą; wniosek o kredyt, analiza możliwości finansowych klienta, podjęcie decyzji przez bank, podpisanie umowy i wypłata gotówki w określonej formie. Czasami obejmuje też kontrolę zgodności wykorzystania środków z kredytu, jednak w przypadku kredytu gotówkowego często nie jest to wymagane.

Ranking kredytów gotówkowych powinien być narzędziem, z którego skorzysta przyszły kredytobiorca. Takie zadłużenie nie jest łatwą decyzją, dlatego nie warto podejmować jej pod wpływem impulsu – wybierzmy najciekawszą ofertę, która nie zniszczy nas finansowo.