Czy naprawdę nie stać nas na hobby?

Na pewno nie raz czytaliście lub słyszeliście utyskiwania, że czegoś nie da się zrobić z powodu braku pieniędzy. Stwierdzenia typu: „temu to dobrze, zwiedza sobie świat” lub „Tobie to dobrze, mnie nie stać na takie hobby” są na porządku dziennym. Przyjrzyjmy się, co stoi za takim utartym myśleniem, że hobby jest dla bogaczy.

Wybór zainteresowań

Bardzo często takie sformułowania wypowiadają ludzie, którzy nie mają pasji, bądź nie chce im się jej znaleźć. Wtedy najlepiej narzekać i krytykować innych. Tacy ludzie nie zauważają, ze hobby to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim pasja z jaką oddaje się ulubionemu zajęciu. Niektóre owszem są dosyć kosztowne, jednak do wielu potrzebna jest minimalna kwota na początek lub tylko pomysł.

Jak sfinansować swoje hobby?

Co jeśli nawet niewielka kwota wydaje się być poza zasięgiem, bo bieżące wydatki pochłaniają całość domowego budżetu? Wtedy pozostaje zastanowić się, czy hobby może przynieść dochody i na początek wziąć niewielki kredyt. W wyborze optymalnego sposobu kredytowania pomoże kalkulator kredytowy. Ta prosta aplikacja pozwoli dobrać wielkość pożyczki i idealne raty, możliwe do spłaty w krótszym lub dłuższym okresie. Kalkulator kredytowy porówna też raty w różnych bankach i wybrać tę właściwą ofertę.

Czy pasja może przynieść dochód?

Po dokładnej analizie mocnych stron swojej pasji może okazać się, że coś, co miało być kosztowne i zabierać czas, jest źródłem nie tylko satysfakcji, ale przynosi realne korzyści. Hobby typu hand made pozwoli na oszczędności, gdy zacznie się wytwory własnych rąk prezentować bliskim, a nawet da realny zarobek, jeśli uda się je sprzedać. Nawet jeśli nie zacznie się zarabiać na pasji, to samorealizacja prowadzi do zadowolenia i daje satysfakcję, co wpływa na większą wydajność w pracy, która stanie się lepiej opłacana.

Dodaj komentarz