Kredyt konsolidacyjny, czyli sposób na mniejszą ratę

Przeciętny Polak ma na swoim koncie sporo kredytów i pożyczek. Zwykle najdroższe i największy to kredyt na zakup mieszkania lub budowę domu, jednak to właśnie mniejsze kredyty mogą w skali miesiąca stanowić naprawdę spore wyzwanie finansowe. Na raty często kupuje się meble lub sprzęt AGD, ale można też w systemie ratalnym płacić za wakacje czy nawet usługi stomatologa estetycznego.

Wszystko to sumarycznie może naprawdę mocno przytłoczyć kieszeń. Dobrym rozwiązaniem może być wzięcie kredytu konsolidacyjnego, o który można ubiegać się w praktycznie każdym banku.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny to kredyt, który łączy wszystkie inne zobowiązania kredytowe klienta w jedno. Jednym słowem zaciąga się nowy kredyt w banku, który wcześniej spłaci za klienta jego zobowiązania we wszystkich innych instytucjach finansowych. Po co w ogóle to robić? Po to,by finalnie móc płacić mniej. Rata kredytu konsolidacyjnego zwykle jest znacznie niższa niż wszystkie poszczególne raty, które wcześniej miał na koncie dany klient.

Jak ubiegać się o taki kredyt?

Aby ubiegać się o tego typu kredyt trzeba mieć jednak wszystkie dokumenty, które potwierdzają wzięcie konkretnych kredytów i pożyczek. Trzeba być również wypłacalnym i swoje obciążenia finansowe spłacać w terminie. Jeżeli spełni się te podstawowe warunki, raczej nie ma większych problemów z możliwością zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego.