Kredyt hipoteczny

Jest to bardzo poważna decyzja, która niejednemu z nas spędza sen z powiek i będzie miała wpływ na nasze życie przez bardzo długi okres naszej przyszłości. Kredyt hipoteczny-czym tak właściwie jest, na co zwracać uwagę i jak pomóc sobie w wyborze odpowiedniej opcji z wielu dostępnych.

Kupno wymarzonego miejsca zamieszkania najczęściej nierozerwalnie wiąże się z koniecznością zdobycia finansowania. Jego ostateczne koszty będą wynikać od wielu różnych czynników.

Najważniejszym elementem, który właściwie określa nasze szanse na otrzymanie takiego kredytu, jest zdolność kredytowa, która między innymi składa się na wysokość otrzymywanych dochodów, formy zatrudnienia, wysokości wkładu własnego, naszego wieku, sytuacji rodzinnej lub historii kredytowej. Korzystne warunki przyznania nam kredytu, o który się ubiegamy, w dużym stopniu zależą od tego, jak mocna jest nasza zdolność kredytowa.

Oprocentowanie kredytu, a co za tym idzie wysokość spłacanej raty, jest także uzależniona od Rady Polityki Pieniężnej i ustalonej stawki referencyjnej, ale zawsze warto negocjować w sytuacji, gdy mamy do czynienia z prowizją bankową. Wkład własny to kolejny punkt w naszej układance, który jest wymagany i niezbędny. Bardzo dobrą opcją jest zebranie większej kwoty niż obowiązkowe 10% lub 20%, co może się przełożyć na mniejsze kwoty spłacanych rat. Długość czasu spłacania naszych zobowiązań także nie jest bez oddziaływania na ostateczny koszt, który rośnie wraz z ilością miesięcy kredytu hipotecznego.

Bardzo praktycznym narzędziem, które szybko pomoże nam w wyborze najlepszej z ofert, jest kalkulator hipoteczny.

Dodaj komentarz