Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Coraz więcej osób chcąc zrealizować swoje plany oraz podnieść standard swojego życia. Decydują się  więc na zaciągnięcie pożyczki w banku.  Kredyty gotówkowe oferowane są przez wszystkie banki w rozmaitych wariantach. Dlatego też cieszą się tak dużą popularnością. Poza kredytem gotówkowy jest jednak inna opcja warta rozważenia, a jest nią pożyczka hipoteczna.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna — różnice

Pożyczka hipoteczna jest formą kredytu hipotecznego, który jest długotrwałym kredytem udzielanym pod zabezpieczenie nieruchomości. By móc ją go otrzymać trzeba wystąpić o wpis hipoteki do księgi wieczystej posiadanej nieruchomości. Pamiętaj, że nieruchomości kupowane na rynku pierwotnym nie mają na początku wpisu do księgi. Zazwyczaj kupujemy obiekt, który dopiero powstanie. W związku bank wymaga wykupienia specjalnego ubezpieczenia pomostowego.

Kredyt hipoteczny bierzemy tylko na jakiś konkretny cel i najczęściej jest to zakup nieruchomości.  W przypadku pożyczki hipotecznej jednak możemy przeznaczyć pieniądze na dowolny cel. Pod warunkiem, że nie przeznaczysz pieniędzy na prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą.

Pożyczka hipoteczna a kredyt gotówkowy

Pożyczka hipoteczna bardzo przypomina kredyt gotówkowy, jednak zaciągana jest pod zabezpieczenie i można wziąć ją na znacznie dłuższy okres, a do tego jej oprocentowanie jest dużo niższe, niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Chcąc znaleźć odpowiednią dla siebie pożyczka hipoteczna, warto jest skorzystać z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych. Można w niej znaleźć wiele informacji na temat banków oraz oferowanych przez nich warunków, a także rozmaitych wymagań. W przypadku produktu, jakim jest pożyczka hipoteczna lub kredyt hipoteczny ranking godny zaufania powinien być zawsze punktem wyjścia, gdyż umożliwia doskonałe rozeznanie się w sytuacji i w rynku tego typu usług finansowych.