Policz szybko na jaki kredyt cię stać

Współcześnie trudno kupić dom czy mieszkanie bez kredytu. Decydują się na niego nawet te osoby, która często posiadają tak dużą gotówkę. W końcu kredyty hipoteczne należą do najtańszych na rynku. Często ludzie wolą zatem wziąć kredyt niż pozbywać się wszystkich swoich oszczędności.

Policz szybko na jaki kredyt cię stać

Im wyższa zdolność kredytowa, tym możliwość wybierania spośród lepszej oferty banku. Niestety Niska zdolność kredytowa często jest przeszkodą w tym, by wziąć kredyt w banku oferującym najlepsze warunki. Kto zatem musi korzystać z banków naliczających wysokie marże i prowizje, ponosi wyższe koszty wzięcia kredytu. Często jednak analitycy właśnie tych banków określają wyższą zdolność kredytową, nawet przy sporych obciążeniach finansowych. Na szczęście każdy sam może przeanalizować to, w którym banku najbardziej opłaci się mu wziąć kredyt. Online są bowiem dostępne narzędzia takie jak na przykład kalkulator zdolności kredytowej, który jest niezwykle prosty i intuicyjny w użytkowaniu. Pozwala na dokonanie wstępnych obliczeń, którymi można kierować się na kolejnych etapach załatwiania kredytu.

Czym jest kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej to narzędzie online, dzięki któremu samemu można wyliczyć na jaki kredyt można liczyć w konkretnym banku. Z reguły każdy bank ma swój kalkulator na stronie, obliczenia mogą być oparte o różne algorytmy. Są jednak one zbliżone do tych, z jakich korzystają rzeczywiście analitycy tego banku. Jednym słowem danymi, która uzyska się dzięki kalkulatorowi online, można naprawdę kierować się przed wizytą u doradcy do spraw kredytów. Dzięki temu człowiek na większą kontrolę nad całym procesem i bardziej zdaje sobie sprawę z tego, na jakie koszty musi się nastawić.