Kalkulator kredytowy – bezpieczna symulacja kredytowa

Kalkulator kredytowy szacuje zdolność kredytową na podstawie kilku kluczowych parametrów, takich jak: zobowiązania, dochody, LTV, ilość osób w gospodarstwie domowym czy źródło uzyskiwania dochodów. Wynik w kalkulatorze kredytowym ma zawsze charakter poglądowy. 


Jak obliczyć raty kredytu?

Można wyliczyć je samodzielnie. Nie należy to jednak do prostych zadań. Na kwotę rat wpływ mają bowiem takie parametry jak: okres kredytowania, prowizja, wysokość oprocentowania, kwota kredytu oraz rodzaj rat. Zazwyczaj wiąże się to z weryfikowaniem wielu ofert banków. Raty kredytu można jednak szybko wyliczyć korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie. Kalkulatory kredytowe pozwalają bowiem sprawnie uzyskać korzystną ofertę, niskie odsetki oraz raty.

W jaki sposób kalkulator kredytowy porównuje kredyty?

Umożliwia on porównywanie produktów w wielu bankach. Parametry mogą się różnić, na przykład prowizją, RRSO lub oprocentowaniem. Porównywanie kredytów gotówkowych pozwala bardzo szybko wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo uzyskane wyniki można posegregować od najmniejszego lub największego oprocentowania, prowizji, RRSO, kwoty do spłaty lub raty.

Przystępna symulacja dla każdego.

Po wypełnieniu formularzu wystarczy tylko kliknąć przycisk „Oblicz”, a tuż po tym pojawią się wyniki. Symulacje kredytu podają rzeczywistą wysokość odsetek. Kalkulator kredytowy minimalizuje dodatkowo czas, który należałoby poświęcić samodzielnie na przeglądanie ofert w różnych bankach. Dzięki niemu wszystkie korzystne oferty wyświetlają się w jednym miejscu.

Głównym atutem korzystania z kalkulatora kredytowego jest to, że pozwala uniknąć sztuczek marketingowych, które najczęściej kończą się wysoką prowizją lub umownymi karami.

Dodaj komentarz